Art Basel to jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń na świecie.

„Miejsce sztuki, wybryków i muzyki” odbywa się cyklicznie w Miami, USA. W wydarzeniu biorą udział największe gwiazdy dziedzin takich jak: film, moda i sport. Podczas tygodnia trwania imprezy, w całym Miami, odbywają się wydarzenia tematyczne związane z Art Basel- pokazy mody, koncerty charytatywne, wystawy sztuki.
Jest nam bardzo miło, iż jednym z głównych centum imprezy, był namiot sferyczny Polidome 300 (21m średnicy). Jego zewnętrzne poszycie to niczym dzieło sztuki a wnętrze to zaawansowana technologia audiowizualna. Dzięki profesjonalnemu poszyciu projekcyjnemu Polidomes, na całej sferze były wyświetlane zapierające dech w piersiach wizualizacje.

Kendrick Lamar
Kendrick Lamar (amerykański zdobywca nagrody Grammy) i jego zespół, zagrali 75 minutowy koncert z największymi przebojami właśnie w P300- impreza sponsorowana przez American Express (bilety mogły kupić tylko osoby posiadające kartę American Express)następnie na sferze pojawiły się inni afroamerykańscy bohaterowie m.in.: Mike Tyson, Michael Jordan, Muhammad Ali, James Brown i Tupac Shakur.
Goście byli zachwyceni.

Koncerty muzyczne to idealny sposób na wykorzystanie kopuły geodezyjnej. Czięki jej kulistym kształtom, dj czy muzyk może mieć swoje miejsce i główną scenę na środku okrągłej podłogi. Dzięki temu muzyka równomiernie odbija się i rozchodzi 360 stopni, dookoła sfery. Dodatkowo artysta jest w centrum, bliżej widowni i jest dostępny dla większej ilości odbiorców.

Za całość przedsięwzięcia audio wizualnego odpowiadała nasza zaprzyjaźniona firma New Media z Hiszpanii.

Wydarzenie z namiotem sferycznym Polidome zostało opisane m.in. w magazynie Forbes:
http://www.forbes.com/sites/abinlot/2016/12/07/a-few-things-about-art-basel-in-miami-beach-2016/#cd75f242dbe0


Madonna

Podczas imprezy, corocznie ma miejsce charytatywny koncert Madonny sponsorowany przez DoM Perignon i Bulgari. Wpływy z biletów (najtańszy bilet kosztuje 5000 $) w całości są przekazane na rzecz fundacji „Raising Malawi”. W tegorocznej edycji zaangażowali się również goście specjalni m.in.: Sean Penn, Chris Rock, Ariana Grande. Całość imprezy poprowadził James Corden, znany brytyjski aktor jak i prowadzący The Late Late Show. Podczas koncertu odbyły się charytatywne licytacje. W zależności od grubości portfela można było kupić m.in. nieopublikowane zdjęcia Madonny ze ślubu z Seanem Pennem, pobyt w posiadłości Leonarda Di Caprio, sesję zdjęciową w obiektywie Merta Alasa i Marcusa Piggota, wyjazd do Malawi wiosną 2017 roku razem z Madonną, w celu otwarcia Instytutu Chirurgii Dziecięcej i Intensywnej Terapii im. Mercy James oraz jej wysadzany diamentami Swarovskiego strój sceniczny z trasy Rebel Heart.

Łącznie udało się zebrać ponad 7,5 mln dolarów.
Fundacja „Raising Malawi” która została założona przez Królową Popu zbiera pieniądze dla dzieciaków znajdujących się na terenie Malawi – kraju, który jest jednym z 4 najbardziej ubogich państw na świecie. Jej organizacja organizuje również warunki do nauki, poprzez budowanie placówek edukacyjnych. Wszystko po to, aby dzieciaki, które otoczone są ubóstwem również miały możliwość nauki i rozwijania swoich pasji. Dlaczego akurat Malawi? Kraj ten jest Madonnie bliski sercu, ponieważ stamtąd adoptowała dziecko, które podobnie jak większość, zostało osierocone.

Jest nam niezmiernie miło gościć w naszym namiocie gwiazdy i ikony współczesnej kultury,mody i sortu. m.in. Wladimir Klitschkoi Hayden Panettiere, Jeremy Scott, Madonna, Natasha Polly, Chris Rock, Courtney Love, Paris Hilton i inni.

Zapraszamy do współpracy organizatorów festiwali, wystaw sztuki, pokazów mody itp. Namioty imprezowe Polidomes to idealne rozwiązanie!