Festiwal co roku zaskakuje widzów z całej Europy swoimi świetlnymi instalacjami. W tym roku główną atrakcją była niesamowicie angażująca kopuła projekcyjna Polidomes.

Festiwal Bella Skyway, to jedna z największych imprez kulturalnych roku na mapie Polski i Torunia. Festiwal od 11 lat tworzą ludzie z pasją do pokazywania piękna poprzez instalacje świetlne, niekiedy dekorując światłem nawet fasady zabytkowych kamienic. Festiwal odbywa się w Toruniu nieprzerwanie od 2009 roku, jego początki są związane ze staraniami miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 roku. Temat festiwalu co roku jest inny. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Różnorodność miejsca”. Prawie 400 000 odwiedzających było zafascynowanych 20 instalacjami świetlnymi, niezwykłym mappingiem na budynkach i projekcyjnym sferycznym teatrem, przygotowanymi przez artystów z całego świata.

fot. Piotr Klisowski

Podczas 11 edycji Festiwalu Bella Skyway (20-25.08.2019) w samym sercu Torunia, na rynku starego miasta, publiczność mogła zobaczyć „Devotion”. Była to zachwycająca, 360° projekcja wideo, stworzona przez Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus, która została zaprezentowana w nowoczesnej, angażującej kopule projekcyjnej, stworzonej przez Polidomes International. Była to jedyna płatna instalacja na festiwalu.

Projekcje na kopule w namiocie sferycznym są niesamowicie atrakcyjnym i potężnym narzędziem promocyjnym, które pobudza wyobraźnię, angażuje publiczność, wyzwala emocje i gwarantuje nadzwyczajne i niezapomniane doświadczenie.

Wyjątkowy wygląd Polidome 300, o łącznej powierzchni 280 m2 i niemal 10 m wysokości z ekranem projekcyjnym, oferuje nieograniczone możliwości twórcze. Podobne projekcyjne namioty sferyczne, odnoszą znaczący sukces na różnych imprezach masowych w Polsce, na przykład na festiwalu Open’er, i w innych zakątkach świata, np. w Austrii, Madrycie lub Abu Zabi.

Festiwal światła w Toruniu ma jednoczyć naukę, sztukę i ludzkość. Odwołuje się do astronomii i nauk ścisłych, próbując pokazać je w niecodzienny sposób, w formie sztuk wizualnych. Jest imprezą jednoczącą pokolenia, organizowany z myślą zarówno o dzieciach, jak i dorosłych.

Sferyczna kopuła projekcyjna Polidomes, stała się drugą największą atrakcją Bella Skyway Festival w 2019, usytuowaną w samym sercu starego miasta. 

Polidomes oferuje nowatorskie rozwiązanie marketingowe z ogromną różnorodnością aplikacji. Polidome 300 to kopuła projekcyjna z wewnętrznym poszyciem projekcyjnym, tzw. inside ptojection liner, będąca bardzo funkcjonalną inwestycją, ze względu na swoją mobilność. Zapewnia ekskluzywną, osłoniętą przestrzeń, którą można z łatwością zarówno zamontować w dowolnym miejscu, jak i zdemontować i przenieść w inne.

Jeśli cenisz funkcjonalne rozwiązania, skontaktuj się z jednym z naszych doradców, a my z przyjemnością pomożemy ci wybrać opcję najbardziej odpowiadającą Twoim potrzebom!