Polidomes zamontowało trzy duże i niepowtarzalne kopuły glampingowe dla Aurora Basecamp – nowego centrum zorzy polarnej.

Spanie pod gwiazdami, czy też oglądanie tańca zorzy polarnej, to jedne z tych cennych przeżyć, których poszukują podróżnicy.

Te wyjątkowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb kopuły glampingowe, zostały wykonane przez Polidomes na wyjątkowe noce w ośrodku glampingowym Aurora Basecamp. Wszystkie trzy wytrzymałe kopuły, jedna Polidome 150 i dwie Polidome 110, zostały pokryte specjalnie wykonaną pokrywą. Jej nieprzezroczysta część jest biała od środka, a czarna na zewnątrz, co zapewnia niezrównany efekt. Kolory te gwarantują zarazem idealne dopasowanie do środowiska i minimalne zanieczyszczenie światłem.

Przez posiadanie glampingowych kopuł, ośrodek może dać swoim gościom szansę na przeżycie niezapomnianej nocy „Aurora glamping” w najbardziej spektakularnych sceneriach.

Aurora Basecamp – to nowe centrum zorzy polarnej, mieszczące się w trzech igloo wyprodukowanych i zamontowanych przez Polidomes na polu lawy. Znajduje się na obrzeżach miasta Hafnarfjörður, na południe od Reykjavíku.

Południowe wybrzeże Islandii słynie z cudów natury i piękna, dzięki czemu stało się popularnym celem turystycznym. Obszar ten znany jest również ze względu na rozległe pole lawy Þjórsárhraun, które pomaga chronić niziny przed podmywającym je morzem. Obszar jest dostatecznie oddalony od miejskiego zanieczyszczenia światłem.

Centrum zorzy polarnej zostało zaprojektowane przede wszystkim by pomagać ludziom, którzy gonią zorzę polarną, niezależnie od tego, czy podróżują na własną rękę, czy w grupie z przewodnikiem. Zorza polarna to oszałamiające, inspirujące zjawisko, które najlepiej obserwować z małą grupą przyjaciół w szczerym polu. Ośrodek glampingowy Aurora oferuje podróżnikom schronienie przed zimnem i wyjątkowe arktyczne doświadczenia glampingowe. Ciepły, przytulny ogrzewany namiot-igloo z 360-stopniowym widokiem na arktyczne niebo.

Wytrzymałe kopuły Polidomes, to w rzeczywistości duże namioty lub struktury przypominające jurty, które zapewniają gościom najlepszy możliwy widok na najpiękniejszy pokaz świetlny Natury. Islandzkie kopuły glampingowe mają okrągły kształt, odzwierciedlając tym samym tradycyjny design igloo, jednocześnie wnoszą jednak sprawy na zupełnie nowy poziom. Dzięki dużym panoramicznym oknom, te oryginalne, glampingowe namioty kopułowe oferują niesamowity widok na islandzki dziki krajobraz.

Dodatkowo, glampingowe namioty Polidomes posiadają stalową ramę w kształcie kopuły, która zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas najsilniejszych wiatrów. Podobnie zimą – solidna rama jest w stanie wytrzymać duże obciążenie śniegiem. Krótko mówiąc, struktury geodezyjne Polidomes można słusznie nazwać trwałymi kopułami, odpowiednimi do instalacji zarówno na stałe, jak i tymczasowo.

Ten projekt to kolejny dowód na to, że Polidomes specjalizuje się w trudnym terenie, niedostępnym dla innych rozwiązań!

Zapraszamy zapoznać się też z innymi naszymi dokonanymi projektami na temat „stworzenie ośrodku glampingowego„:
Rewitalizacja ośrodka wypoczynkowego
Niezwykły camping w namiotach sferycznych Polidomes
Przedszkole w namiocie glampingowym

Cieszymy się, że jesteśmy w stanie oferować spersonalizowane kopuły geodezyjne, które są nie tylko dostosowane do twoich potrzeb, ale także stanowią o najwyższej jakości. Skontaktuj się z nami już dziś!

Polecamy też zapoznać się, co piszą inni o naszym projekcie.