To miejsce, gdzie dzieci nie są ograniczone ścianami budynku, gdzie ich młode umysły mogą czerpać inspiracje z natury. Dzięki glampingowy namiot kopułowy w tym nietypowym typie przedszkola edukacja odbywa się w symbiozie z naturą, a dzieci poznają otaczający je świat za pomocą zmysłów: węchu, słuchu, dotyku… mogą poczuć świat przyrody na własnej skórze.


Przedszkole mieści się w lesie, dzięki czemu przedszkolaki niemal cały rok spędzają na świeżym powietrzu, w trosce o swoje zdrowie i odporność. W dzisiejszych czasach wiele dzieci cierpi na różne schorzenia związane ze współczesnym, miejskim, siedzącym trybem życia: choroby układu oddechowego, wadę postawy, otyłość i nadpobudliwość.

Wiele z tych problemów można rozwiązać, bawiąc się na świeżym powietrzu. Aktywność fizyczna rozwija zdolności motoryczne dzieci i zapobiega otyłości. Świeże powietrze oczyszcza układ oddechowy, a możliwość zmęczenia na świeżym powietrzu uspokaja dzieci.

Leśne przedszkole to fantastyczny sposób na rozwiązanie wielu dolegliwości najmłodszego pokolenia.
Oczywiście nawet w lesie dzieci potrzebują miejsca, w którym będą mogły się ogrzać i odpocząć. Właśnie dla takich wymagań wyprodukowaliśmy wersję glampingową naszego Polidome 30 namiot kulisty. Namiot wyposażony jest w ocieplenie i kołnierz zabezpieczający, zapewniając dzieciom ciepło i umożliwiając ogrzanie namiotu kominkiem.

Jeśli pogoda nie sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, dzieci mogą je uprawiać schronienie w specjalnie zaprojektowanej kopule geodezyjnej. Służy jako swego rodzaju baza, w której mogą się ogrzać, przebrać lub ukryć przed deszczem lub burzą. Dodatkowo pozwala na to ciekawa forma i kształt namiotu kulistego zaawansowane sferyczne projekcje multimedialne do umieszczenia po wewnętrznej stronie baldachimu. Samo przebywanie w namiocie to dla dzieci świetna zabawa!

Kopuły geodezyjne/namioty glampingowe to idealne rozwiązanie dla eksperymentalnych szkół i przedszkoli. Namiot może służyć jako sala lekcyjna do wszelkiego rodzaju zajęć plastycznych i rzemieślniczych, ciekawych lekcji chemii, eksperymentów i wielu innych. Taka nietypowa edukacja zyskuje coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Kontakt z naturą daje ogromne możliwości dzieciom development. Poznawanie świata własnymi zmysłami pozwala na obserwacje, wyciąganie wniosków i dostrzeganie współzależności w przyrodzie. Aktywność fizyczna połączona z zabawą w bezpiecznych, przyjaznych warunkach to najlepsza forma edukacji. Leśne przedszkole jest próbą zbliżenia się do natury, zrozumienia i szacunku dla otaczającego nas świata.

Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami korzystania z przedszkoli leśnych Polidomes namioty kulowe:

1.Przedszkole Leśne Włóczykij

2.Przedszkole na szlaku