Spektakularna struktura geodezyjna z porywającym ekranem kopułowym opracowanym przez Polidomes, zostanie wykorzystana do 360-stopniowego wyświetlania treści i interaktywnych gier mających na celu edukowanie rodzin.

BBK wystartował z nowym projektem „Rodzina BBK”, aby zaoferować rodzinom wszystko, czego potrzebują do wychowania i wyedukowania swoich synów i córek, a także, by stać się punktem odniesienia w zakresie pierwotnej prewencji w Kraju Basków.

Projekt BBK Family, składa się z trzech odrębnych elementów: kopuły, strony internetowej BBK Family i wydarzeń.

Najbardziej dostrzegalnym elementem projektu jest kopuła do projekcji sferycznej. Stanowi instalację w kształcie igloo – kopułę projekcyjną – wirującą wokół różnych przestrzeni publicznych prowincji Bizkaia. Na 360° ekranie, jest wyświetlane wideo umożliwiające rodzinom wejście w interakcję z różnymi grami. Ich treść została zaprojektowana tak, aby zapewnić wyjątkowe interaktywne wrażenia, koncentrując się jednocześnie na temacie przewodnim – rozwoju kompetencji rodzinnych pedagogów.

Projekt BBK Family jest tworzony przez zespół specjalistów, którzy są ekspertami w dziedzinie psychologii, pedagogiki i edukacji. Daje również możliwość wzięcia udziału w kursach online, za pośrednictwem platformy BBK Family Learning, i oferuje spersonalizowane porady, dzięki czemu możesz skonsultować swoje wątpliwości i obawy z zespołem specjalistów.

Projekt BBK Family, w ramach którego 360º treści audiowizualne będą wyświetlane uczniom i dorosłym, wybrał kilka lokalizacji. Zainstalowana konstrukcja geodezyjna z silnie oddziałujący ekranem kopułowym, opracowana przez Polidomes, zostanie wykorzystana do wyświetlania na całej kopule projekcji i gier interaktywnych. Namiot sferyczny ma średnicę 12 metrów, z dającym poczucie zanurzenia ekranem kopułowym o wysokiej rozdzielczości i parametrach ponad 12 000 pikseli.

Tunel wejściowy do namiotu Polidome 110 ma zapobiegać przenikaniu światła do wnętrza namiotu projekcyjnego. Ponadto namiot geodezyjny jest również wyposażony w podłogę najwyższej jakości Pollywood Premium Floor. Oprócz wygody odwiedzających, stanowi to możliwość zainstalowania kopuły na podłożu każdego rodzaju, nawet nierównym.

Wciągające projekcje dla rodzin odbywają się w godzinach popołudniowych i w weekendy. Kopuła oferuje oprócz tego sesje dla szkół, w godzinach wieczornych w dni powszednie. Projekt oferuje bezpłatne wejściówki, które są dostępne przez Internet i możliwe do uzyskania również bezpośrednio w kopule.

W kopule projekcyjnej odbywają się także różnego rodzaju konferencje poświęcone tematyce rodziny. Jedna z nich odbyła się z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, została zorganizowana przez BBK z tematem przewodnim „W bezpiecznym i chronionym środowisku Dzieciństwa”.

Kopuła projekcyjna odwiedziła już Barakaldo, wkrótce wybierze się do Bilbao, później do Durango, a na koniec zostanie zainstalowana na terenie Bilbao Exhibition Center.

Oferujemy przestrzenie projekcyjne Polidomes w pełnym zakresie – od 6 do 50 metrów średnicy, mieszczące nawet ponad 2000 osób! Możesz wejść w posiadanie lub wynająć dowolną przestrzeń.

Dostarczamy kompleksowych rozwiązań, które pozwalają na pełne wykorzystanie potęgi wideo. Z łatwością dostosujemy nasze rozwiązania do Twoich potrzeb lub zaprojektujemy specjalnie dla Ciebie coś wyjątkowego. Skontaktuj się z nami już dziś!