Namioty Polidomes po raz kolejny na festiwalu filmowym!

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych i Animowanych DOK LEIPZIG, jest największym w Niemczech i jednym z najważniejszych festiwali dokumentów artystycznych i filmów animowanych. Założony w roku 1955 Festiwal DOK LEIPZIG jest jednocześnie najstarszym festiwalem filmów dokumentalnych na świecie. Już od pierwszej edycji organizatorzy festiwalu stawiają na kunszt sztuki dzięki czemu DOK LEIPZIG jest unikatowy w skali globalnej.
Po raz pierwszy w historii Festiwalu w roku 2015 w centrum Lipska (Leipzinger Marketplatz) odbyła się wystawa interaktywna filmów i dokumentów w wewnątrz namiotów sferycznych
Polidomes. Do tego wydarzenia zostały zaadoptowane namioty: Polidome 30 i Polidome 50.
Oprócz innowacyjnych rozwiązań technologicznych konstrukcje zostały bardzo ciekawie zaaranżowane w futurystyczne instalacje. Był to eksperymentalny sposób prezentowania krótkich filmów za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Kopuły geodezyjne byłym wręcz idealnym wnętrzem, w którym sztuka i technologia spotkały się z szerokim odbiorem społecznym. Byliśmy oficjalnym partnerem tego prestiżowego wydarzenia i mamy nadzieję, że konstrukcje Polidomes na stałe zagoszczą w programie festiwalu.

Więcej o festiwalu: 57 edycja festiwalu rozpoczęła się 27 października 2015 i trwała do 2-go listopada. Program Festiwalu DOK LEIPZIG zawierał m.in. konkurencję twórczą w obszarze długometrażowych i krótkometrażowych filmów dokumentalnych konwencjonalnych i animowanych. Festiwal od zawsze charakteryzował się kulturową i artystyczną różnorodnością. Impreza przyciąga filmowców z Zachodnich Niemiec, Wschodnich Niemiec, z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej w celu spotkań i wymiany doświadczeń oraz dorobku intelektualnego. Dziś Festiwal DOK LEIPZIG szczyci się rangą międzynarodowego centrum kompetencji w artystycznym obszarze filmów dokumentalnych i animowanych. Poza samą projekcją filmów, Festiwal DOK LEIPZIG tworzy programy filmowe dla festiwali i instytucji kulturalnych rozsianych po całym świecie. Dodatkowo wspiera i promuje projekty naukowe i medialne oraz prace badawcze. Jako instytucja non profit propaguje i poszerza kompetencje medialne wśród młodych ludzi, edukuje filmowców. Festiwal jest istną przepustką do przemysłu filmowego, młodym adeptom sztuki filmowej pomaga w promocji i dystrybucji filmów. Każdego roku program przyciąga ponad 1700 akredytowanych uczestników, najważniejszych ludzi z branży. Organizowane są spotkania mające na celu, zachęcanie do współtworzenia produkcji i możliwości finansowania ciekawych, międzynarodowych projektów dokumentalnych. Imprezie towarzyszyły wykłady i bloki dyskusyjne z najbardziej wpływowymi i kreatywnymi przedstawicielami przemysłu filmowego.
Dzięki konstrukcjom eventowym i współpracy Polidomes w 2015 r. odbyła się pierwsza plenerowa wystawa. Za pomocą okularów umożliwiających podgląd wirtualnej rzeczywistości czy tabletów, odwiedzający mogli dać się porwać wirtualnej rzeczywistości filmowej. Te multimedialne, nowatorskie projekcje audiowizualne były dostępne całkowicie za darmo dla wszystkich chętnych.
Podobna realizacja odbyła się w namiotach Polidomes we Wrocławiu podczas imprezy The World of Games 2017 (anchor) .
Kopuły jak i namioty kuliste Polidomes wspaniale komponowały się z ideą zderzenia technologii ze sztuką historii z innowacyjnością.
Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie TUTAJ