Dnia 21 sierpnia ekipa montażowa firmy Polidomes wyruszyła z berlińskiego
lotniska w podróż do stolicy Kataru – Dohy. Celem wyprawy był montaż namiotu sferycznego
Polidome500, którego wnętrze miało posłużyć za pawilon dla wernisażu o tematyce związanej z myślistwem. Katarscy organizatorzy postanowili skupić wszelkie dostępne środki na lepszej promocji kultury polowań oraz myślistwa wśród mieszkańców regionu.

Wspomniana na wstępie wystawa odbywała się pomiędzy 20, a 24 dniem września w Katara Cultural Village – niezwykłym centrum kultury, położonym nieopodal wód Zatoki Perskiej, zaopatrzonym w muzeum, galerie handlową i amfiteatr, do którego zapraszane są najznamienitsze osobistości świata muzyki.

W specjalnie strefie, zorganizowanej na okoliczność wystawy, umiejscowiono liczne sklepy, w których handlowano orłami, sprzętem myśliwskim oraz materiałami niezbędnymi do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Oprócz tego na okazyjnych wernisażach zaprezentowano nowoczesne technologie, ułatwiające polowania, ale także kontrastujące z nimi starożytne artefakty, używane onegdaj przez mieszkańców pustynnych terenów. Wartym odnotowania jest fakt, iż podczas wystawy miała miejsce ekskluzywna licytacja orłów myśliwskich, których ceny wywoławcze oscylowały wokół kwoty 300,000.00 Qatari Riyals (1QR = 0,98PLN)

Ekipa firmy Polidomes montująca Namiot Kulisty Polidome 500 na terenie kompleksu Katara Cultural Village stanęła przed nie lada wyzwaniem – tuż po lądowaniu okazało się, że podłoga, którą przeznaczono na fundament namiotu musiała zostać stworzona na miejscu i to z materiałów dostępnych wyłącznie na lokalnym rynku. Był to proces szalenie czasochłonny i wielce skomplikowany, lecz koniec końców – monterom udało się dopiąć swego, a namiot dumnie zaprezentował możliwości konstrukcyjne i designerskie firmy Polidomes International.

W Katarze nie lada wyzwaniem okazała się również temperatura, która już na starcie odcisnęła swe piętno na kondycji naszych pracowników; w dzień dochodziła do 45 stopni Celsjusza podczas gdy w nocy spadała do „zaledwie” 36. Ekstremalne warunki termiczne zmusiły ich do pracy wyłącznie pod osłoną nocy – w dzień było po prostu dlań zbyt gorąco.
O dziwo lokalni budowlańcy znacznie lepiej znosili upały oraz wysoką wilgotność powietrza; to co naszych pracowników wykończało, im nie robiło większej różnicy

Namiot sferyczny, który został stworzony na potrzeby wystawy to konstrukcja jedyna w swoim rodzaju, ponieważ poszycie, którym została powleczona (wyprodukowanym specjalnie na tę okazję!) jest pierwszym na całym świecie poszyciem do tak dużej konstrukcji sferycznej w pełni zadrukowanym. Tym samym firma Polidomes International po raz kolejny zdystansowała konkurencje, dając popis swojej dokładności oraz rozmachu i precyzji, jaka jest wymagana w tego typu poszyciach.

Praca dla katarskiego kontrahenta okazała się ogromnym sukcesem firmy Polidomes. Nasi pracownicy po raz kolejny udowodnili swój profesjonalizm, radząc sobie w niesprzyjających okolicznościach przyrody. Na dodatek nasz namiot sferyczny został integralną częścią wydarzenia, podczas którego padały kwoty nieosiagalne dla przeciętnego europejczyka, a to świadczy o renomie firmy Polidomes oraz o jakości, jaką jesteśmy w stanie Państwu dostarczyć.
Nasze kopuły geodezyjne dzięki swojej oryginalnej konstrukcji oraz brandingowi posiadają wielorakie zastosowanie; tu akurat stanowiły luksusowy pawilon dla wystawy katarskich orłów. W innych okolicznościach mogą być bazą dla podobnych eventów, tym razem ulokowanych w bardziej umiarkowanym klimacie 😉

Jedno jest pewne – firma Polidomes przygotowana jest na każde zadanie; dla nas nie ma misji niemożliwych!