Top realizacja! Kino sferyczne dla Volvo Ocean Race.

Pierwsze w historii, namioty sferyczne, wyprodukowane specjalnie dla Volvo Ocean Race – organizatora największych na świecie, regat żeglarskich dookoła Ziemi. Namioty sferyczne Polidomes, pełnią funkcję kina sferycznego i wizytówki głównego organizatora – firmy VOLVO.

Volvo Ocean Race, to wieloetapowy wyścig jachtów dokoła świata. Cykliczne regaty, odbywają się co trzy lata, nieprzerwanie od 1973r. Od 2001r. regaty noszą nazwę głównego sponsora, a mianowicie szwedzkiego producenta samochodów – Volvo. Jest to najbardziej prestiżowa impreza tego typu na świecie, porównywalna z wyścigami Grand Prix Formuły 1.

 

Do realizacji celu – budowy kina sferycznego, wykorzystany został, namiot Polidome 300. Głównym założeniem organizatora, jest prezentacja jak największej liczbie osób, historii i idei Volvo Ocean Race. Jednorazowo, namiot mieści ok. 150 osób / na 300 m2 powierzchni. Konstrukcje sferyczne Polidomes, to komfort i dostępność dla odwiedzających. Zastosowanie 4 wejść w namiocie sferycznym,  ułatwia obsługę i komunikację .

Volvo Ocean Race 2014-2015, zawita do 11 portów, na 6 kontynentach. Zespoły biorące udział w Volvo Ocean Race 2014 to:

  1. Team SCA- Szwecja, pierwszy w historii zespół składający się z samych kobiet
  2. Abu Dhabi – UAE
  3. Dong Feng Race Team – Chiny
  4. Team Brunel – Holandia
  5. Team Alvemedica – USA i Turcja
  6. Mapfre – Hiszpania
  7. Team Vestas Team – Dania

Oprócz wrażeń sportowych, Volvo, oferuje mnóstwo atrakcji zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci.

Polidome 300, będzie towarzyszył VOR we wszystkich portach. Namiot sferyczny, pełni funkcję ciemni kinowej. Poszycie konstrukcji, wykonane zostało z membrany dwukolorowej, marki Ferrari. Kopuły, zostały dostarczone w komplecie z podłogą Pollywood, wraz z balastami wodnymi. Takie rozwiązanie, zapewnia stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszymi konstrukcjami jak również fanów żeglarstwa, do odwiedzenia wiosek Volvo Ocean Race.

Ze względu na niewiarygodne przedsięwzięcie jak i logistyczne ograniczenia (brak możliwości przewiezienia sprzętu na czas z jednego portu do drugiego), całe zaplecze VOR jest pomnożone razy dwa. Ilość sprzętu i konstrukcji, jest imponująca: od maszyn do szycia, żagli, poprzez pełen serwis, mobilne warsztaty itp. itd. Volvo Ocean Race ,jest właścicielem dwóch identycznych konstrukcji Polidome 300, wraz z podłogami.

Konstrukcje sferyczne Polidomes to:

  • unikalny wygląd,
  • wszechstronność,
  • mobilność.

Nasza firma gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość sprzedawanych produktów.

Polidomes, jest najlepszym partnerem do współpracy, przy okazji organizacji imprez masowych i wydarzeń sportowych. Prestiż i ranga wydarzenia Volvo Ocean Race, świadczą o wiarygodności  naszej firmy.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie naszych realizacji lub namiotów sferycznych, zapraszamy do kontaktu.