Kopuła projekcyjna Polidome 300 – największa projekcja sferyczna (360 stopni) w Polsce, została zaprezentowana na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła!

Light . Move. Festival. jest największym festiwalem światła w Polsce. Każdej jesieni LMF rozświetla dziesiątki historycznych kamienic w centrum miasta kolorowym video mapping 2D/3D, dostosowanym do architektonicznych detali poszczególnych budynków. W 2019 roku, spektakl został wzbogacony wielkoformatowymi projekcjami i instalacjami świetlnymi w parkach miejskich oraz koncertami, które zgromadziły ogromną liczbę widzów.

Swoje świetlne prace wystawili znani zagraniczni artyści, a wśród odwiedzających można było spotkać turystów z całego świata. Nic dziwnego, że międzynarodowa firma Polidomes właśnie tutaj zainstalowała najwyższej klasy namiot kopułowy P300, aby zademonstrować największą sferyczną projekcję w Polsce! Specjalnie stworzona grafika wideo nosiła nazwę Multiverse.

Dzięki zastosowaniu unikatowej technologii, która łączy obraz z kilku projektorów w jeden pełny ekran, widz zanurza się w przestrzeni otaczającej go ze wszystkich stron. Z dodatkowym wielokanałowym dźwiękiem przestrzennym, projekcja sferyczna wydaje się czymś więcej niż tylko pokazem multimedialnym.

Multiverse to fascynująca podróż między różnymi wymiarami przestrzeni i czasu. Niesamowite animacje w połączeniu z przestrzennym dźwiękiem wprowadziły widzów w świat wirtualnej rzeczywistości. Ogromny ekran sferyczny o łącznej powierzchni ponad 500 m2 w namiocie Polidomes o średnicy 19 metrów sprawił, że była to największa tego typu instalacja w Polsce. Profesjonalny sprzęt projekcyjny wraz z nagłośnieniem zapewnił niezapomniane wrażenia każdemu, kto odwiedził teatr kopułowy Polidomes.

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła, to pełna nazwa łódzkiego Light Move Festival. Festiwal ma na celu zaprezentowanie mieszkańcom miasta, turystom i władzom nowych walorów przestrzeni miejskich, które zostały odmienione przez światło. Celem jest zmiana postrzegania miasta i panoramy miasta. To kulturalne i twórcze wydarzenie, które wzmacnia poczucie tożsamości mieszkańców Łodzi, dodając do tego aspekt edukacyjny, dzięki prezentacji wartości architektury miasta.

Polidomes tworzy najnowocześniejsze rozwiązania „pod klucz”, z wysokiej jakości, angażującymi widza projekcjami wideo pokrywającymi całą powierzchnię membrany namiotu kulistego. W ciągu ostatnich lat zrealizowaliśmy wiele projektów dostarczając najwyższej klasy kopuły projekcyjne z pełną obsługą na całym świecie! Możesz zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat wszystkich projektów wykonanych przez Polidome z okazji festiwali, dla celów marketingowych, na potrzeby marek takich jak Hilti czy National Geographic lub w lokalizacjach takich jak Rumunia, Detroit i Abu Zabi.

Zapraszamy do odwiedzenia kanału Polidomes na YouTube, aby obejrzeć niesamowite widea z licznych projektów z kopułami projekcyjnymi.

Skontaktuj się z nami już dziś, jeśli chcesz wnieść swoje wydarzenie na wyższy poziom.