7 Lipca 2017 roku mieszkańcy miasta Jarosław przybyli tłumnie na miejski rynek, by świętować otwarciu sezonu wakacyjnego. To właśnie w centralnym punkcie tej malowniczej, podkarpackiej miejscowości ustawiono nasz namiot sferyczny, który z miejsca stał się atrakcją turystyczną, jakiej w tych stronach jeszcze nie widziano!


Władze miejskie Jarosławia pozyskawszy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwoliły sobie na zorganizowanie imprezy pod tytułem „Kulturalne Lato w Mieście”.
Z tej okazji na placu św. Michała zorganizowano specjalną strefę, której głównym punktem został namiot sferyczny – Polidome 50. Całości nadano miano „Skweru Kultury” i to właśnie tam przez minione dwa miesiące odbywały się wszystkie najważniejsze wydarzenia kulturalne w okolicy.

„Kulturalne Miasto w Mieście” wystartowano przedstawieniem teatru „Nemno”, w którym to kukiełki ożywione zręcznymi palcami animatora ilustrowały burzliwe losy „Czerwonego Kapturka”. Oryginalny spektakl ściągnął na plac spory tłum gapiów, podobna ilość przybyła obejrzeć z bliska imponujący namiot sferyczny firmy Polidomes.


Namiot sferyczny zakupiony przez Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu to namiot
Polidome 50 z transparentnym frontem i podłogą Premium. Model ten dodatkowo wyposażonow klimatyzację, kolorowe pufy oraz energooszczędne listwy LED, dzięki którym w środku zapanował wyjątkowo przyjazny zmysłom mikroklimat.


Przez całe lato w namiocie sferycznym organizowano liczne koncerty, warsztaty oraz zajęcia zumby. Zgromadzeni goście, osłonięci przed kaprysami pogody nylonową, nieprzemakalną ścianą mogli w spokoju oddawać się rozrywce. W tak wyjątkowym miejscu po prostu nie było czasu na nudę! Najmłodsi grali w gry planszowe, czytali książki lub kolorowali specjalne albumy temu przeznaczone.

Kopuła geodezyjna raz jeszcze okazała się strzałem w dziesiątkę – tym razem spełniła zadanie miejskiego centrum kulturowego.
Zalety takiego rozwiązania? Niebywale szybki montaż i oryginalna bryła, która stanowi odskocznie od szarych i ogranych motywów industrialnych rodem z PRLu.

Namioty sferyczne posiadają własną klimatyzację oraz elegancką, drewnianą podłogę, a dzięki wykwintnemu designowi mogą spełniać wszelaką rolę, zależną jedynie od kreatywności pomysłodawców.

Kopuły geodezyjne to idealne rozwiązanie dla włodarzy zarzucających gminami lub miastami – stanowią mobilne pawilony wystawiennicze, w których podobnie jak w Jarosławiu mogą odbywać się rozmaite wernisaże. Dzięki zewnętrznej atrakcyjności oraz wewnętrznej funkcjonalności dopełnią każdą większa lub mniejszą imprezę; począwszy od dożynek na dniach miasta kończąc.