Namiot gastronomiczny – Festiwal „Dorsza i flądry” – Dźwirzyno.

Czy wiedzieli Państwo, że zastosowanie naszych namiotów nie ma granic? Polidome 75 jako namiot gastronomiczny.

W sobotę i niedzielę, 10-11 sierpnia 2013 roku,w położonym kilkanaście kilometrów od Kołobrzegu- Dźwirzynie, namiot Polidome 75 miał okazje uczestniczyć w projekcie unijnym pt. „Smaczna flądra i smaczny dorsz”. Organizacja Rybaków Łodziowych – Producentów Rybnych Sp. z o. o., podpisała umowę na promocję flądry i dorsza z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Środki finansowe z PO Ryby 2007-2013 wspomogą nasze starania w zakresie popularyzacji tych ryb. Program ma na celu przekonanie społeczeństwa, że jedzenie ryb morskich powinno mieć miejsce częściej niż tylko w czasie pobytu na wakacjach, nad morzem. Namiot Polidome 75 pełnił funkcję strefy VIP podczas festiwalu. W zaciszu namiotu, można było się delektować świeżutka rybą, przygotowaną przez szefów kuchni. Działania projektu unijnego, zorientowane są na edukację – polegają na przybliżeniu potencjału kulinarnego flądry i dorsza, poprzez prezentowane przepisy i pokazy kulinarne. Gwiazdą akcji był Grzegorz Łapanowski. Były porady dietetyczne w zakresie wartości odżywczych flądry i dorsza, warsztaty kulinarne i koncerty gwiazd.

Dla wszystkich zaproszonych gości czekało mnóstwo smacznego jedzenia, specjalnie przygotowanych dań przez Mistrzów Kuchni. Mnóstwo nagród, konkursów oraz muzyki.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania odnośnie naszych realizacji lub namiotów kulistych, zapraszamy do kontaktu!