Namioty sferyczne podczas Pikniku Naukowego!

W sobotę 23 lipca 2016 odbył się I Piknik Naukowy zorganizowany przez Centrum Nauki Keplera. Data pikniku, nie została wybrana przypadkowo, właśnie 25 lipca 2015 roku, NASA ogłosiła wszystkim odkrycie planety typu ziemskiego, którą nazwano Kepler 452b.

Jesteśmy zaszczyceni, iż nasza firma „Polidomes” mogła brać udział w pierwszym tego typu pikniku naukowym na terenie Zielonej Góry jako sponsor strategiczny. Na tę okazję stworzyliśmy aż cztery kopuły sferyczne Polidomes . Wszyscy zebrani byli pod wrażeniem nowoczesnego designu kopuł, dlatego cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
Centrum Nauki Keplera obejmuje Planetarium Wenus i Centrum Przyrodnicze – To bardzo nowoczesne centrum edukacyjne, które łączy naukę i zabawę. i Centrum Przyrodnicze i Planetarium Wenus to niespotykana na skale europejską sala kinowa z opuszczaną kopułą do pokazów nieba i projekcji filmów w technologii fulldome. Warto pamiętać, że wszystkie namioty sferyczne Polidomes mogą również opcjonalnie być wykorzystywane jako mobilne planetaria, w wersji dodatkowej mogą być wyposażone w wewnętrzne poszycie okalające dostosowane do projekcji tego typu.

Piknik został podzielony na pięć stref tematycznych, w zależności od zainteresowań przybyłych gości. Strefą Aero zajął się Areoklub Ziemi Lubuskiej który prezentował szybowce, oraz opowiadał o tym na ile sposobów można wzbić się w powietrze. Przy pomocy Muzeum Wojskowego z Drzonowa, strefa została wzbogacona o eksponaty z kolekcji poświęconej lotnictwu. Strefa Kosmos była gratką dla wszystkich zainteresowanych astrologią. Dzięki różnego rodzaju teleskopom można było obserwować słońce oraz szukać meteorytów. Kolejną strefa była okrzyknięta nazwą „Zdrowie i Relaks” gdzie goście mogli zapoznać się z tajnikami profesjonalnej kosmetyki oraz posłuchać zagadnień dotyczących zdrowego trybu życia. W strefie eksperymentów wraz z animatorami z CNK można było podziwiać wykonywane przez nich eksperymenty z dziedziny fizyki, chemii oraz biologii. Strefa Wiedzy i Idei, była miejscem gdzie dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz partnerami CN Keplera, każdy mógł posłuchać o najważniejszych odkryciach oraz wydarzeniach na całym świecie.

Polidomes jest jedną z firm wchodzącą w skład 2KB Group sp zoo i przy okazji Pikniku mogliśmy przedstawić nasze nowe dziecko- Park trampolin Skokoloco Działalność w branży eventowej zaowocowała nową atrakcją na mapie Zielonej Góry.
Cieszymy się, możemy wspierać naukowe przedsięwzięcia, które mają za zadanie uczyć, edukować zarówno dzieci jak i dorosłych. Mamy nadzieję, iż w następnym roku ponownie będziemy mogli wziąć udział i wspólnie z CNK poszerzać wiedzę polaków!