A POLIDOMES namiot kopułowy została wykorzystana jako mobilna przestrzeń wystawiennicza, prezentująca Wielkopolskę jako kolebkę polskiej państwowości i chrześcijaństwa.

Wewnątrz namiot imprezowyna 10 monitorach można było oglądać filmy o Polsce i jej historii. Dodatkowo zwiedzający mieli okazję obejrzeć cyfrowe rekonstrukcje 3D dawno zaginionych zabytków.

Niezwykła podróżująca kopuła wystawowa odwiedziła Görlitz, Lipsk, Pragę, Drezno i ​​Berlin. Ze względów bezpieczeństwa wyposażyliśmy konstrukcję w system balastowy, dzięki czemu zakotwiczenie geodomy do ziemi nie było wymagane.

Połączenia namiot kopułowy geodezyjny, służącą jako alternatywna lekcja historii, odwiedzali uczniowie i ich nauczyciele, a także przypadkowi przechodnie. Była to wymowna propozycja, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Połączenia geokopuła-  Polidome 75 przyciągał uwagę swoim efektownym wyglądem i porównywany był do nowoczesnych – Muzeum Hewelianium.

Projekt został sfinansowany ze środków UE.

Zapraszamy dyrektorów, kustoszy muzeów i instytucje oświatowe do kontaktu i organizacji wydarzeń o charakterze edukacyjnym i historycznym w naszym wnętrzu namioty na imprezy plenerowe.