Konstrukcja Polidome została wykorzystana jako miejsce mobilnej wystawy. Ekspozycja prezentowała Wielkopolskę jako kolebkę polskiej państwowości i chrześcijaństwa.

W środku kopuły znajdowało się 10 monitorów, na których oglądać można było filmy dotyczące Polski, od czasów Mieszka I i jego chrztu do czasów Kazimierza Odnowiciela (który przeniósł stolicę do Krakowa). Dodatkowo zwiedzający mieli okazję obejrzenia nowoczesnej formy prezentacji zabytków z tamtych czasów, w technologii 3D.

Niezwykła objazdowa wystawa dotarła do centrum miasta: Goerlitz, Lipska, Pragi, Drezna i Berlina. Dla bezpieczeństwa wyposażyliśmy konstrukcje w balast wodny, dzięki czemu nie było potrzeby kotwienia namiotu do gruntu.

Dzięki kompaktowej konstrukcji namiotu sferycznego, wystawę mogli odwiedzić uczniowie z nauczycielami (alternatywna lekcja historii) jak również przypadkowi przechodnie. Impreza zakończyła się niezwykłym sukcesem i zainteresowanie osób ją odwiedzających.

Namiot sferyczny Polidome 75 przykuwał uwagę swoim wyglądem i stanowił oprawę dla nowoczesnego muzeum podoba realizacja- Muzeum Hewelianum.
Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu „Budzik kulturalny”, finansowanego w 85 proc. z pozostałych środków unijnych.

Zapraszamy dyrektorów, managerów placówek muzealnych czy oświatowych do kontaktu z nami i realizacji niecodziennych wydarzeń edukacyjnych czy historycznych.