Namioty sferyczne Polidomes podczas premiery nowego modelu Wolkswagena!

W poznańskiej fabryce Volkswagen odbyła się oficjalna premiera nowego modelu Volkswagena Caddy, 4-tej generacji. Pojazd od początku był i będzie produkowany wyłącznie w Wielkopolsce. Z tego powodu koncern VW zorganizował światową premierę tego auta na terenie fabryki w Poznaniu.

Podczas imprezy przedstawione zostały cztery wersje, w jakich sprzedawany będzie nowy VW Caddy. Model od zawsze cieszy się ogromną popularnością, dla przykładu trzecia generacja auta sprzedała się na całym świecie w liczbie ok. 1,5 mln sztuk.

Zostaliśmy zaproszenia do realizacji tego przedsięwzięcia. Volkswagen zaplanował użycie dwóch namiotów sferycznych: Polidome 300 oraz Polidome 150 połączonych ze sobą tunelem. Dzięki temu, organizator miał do dyspozycji ponad 450 m2 zadaszonej powierzchni, a to wystarczająco miejsca dla nawet 700 osób!

Namioty sferyczne Polidomes zostały wyprodukowane specjalnie na potrzeby tej imprezy z wykorzystaniem nietypowej membrany typu opaque duocolour marki Mehler Texnologies. Poszycie z zewnątrz miało kolor biały a w wewnątrz kolor czarny.

premiera-volkswagena-caddy-w-namiocie-sferycznym-2

Konstrukcje sferyczne, namiot Polidome 300 i namiot sferyczny Polidome 150, zostały wyposażone w podłogę Pollywood z wierzchnią warstwa antypoślizgową, system wentylacji/klimatyzacji oraz w drzwi z systemem antypanicznym.

Warty zaznaczenia jest fakt, iż wewnątrz namiotu zostały zastosowane najwyższej jakości technologie audiowizualne: projekcje sferyczne wraz z projektorami hologramowymi. Aby osiągną porządany efekt projekcji, namioty muszą być w 100% ciemnią kinową. Istotny jest każdy detal taki jak: szczelność poszycie dookoła wejść, łączenia namiotu z podłogą i łączenia plandek ze sobą; nie może być dostępu światła do wnętrza namiotu, w przeciwnym wypadku efekt audiowizualny nie będzie wystarczający.

Namioty geodezyjne jeszcze raz udowodniły, iż stanowią idealne rozwiązanie dla imprez czy eventów, które wymagają tymczasowej, ekskluzywnej infrastruktury. Natomiast mobilność i możliwość łączenia ze sobą namiotów sferycznych daje nieograniczone pole dla fantazji.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania odnośnie naszych realizacji lub namiotów, zapraszamy do kontaktu.