At Polidomes naszą specjalnością jest stosowanie najnowszych osiągnięć technologii i sprzętu do tworzenia 360-stopniowych wciągających struktur, przestrzeni i doświadczeń.

Poprosiliśmy naszych architektów, inżynierów i ekspertów ds. projektowania o zbadanie teatru projekcji sferycznej Space 360 ​​w Narodowym Muzeum Nauki Lucerium w Korei Południowej, który został otwarty w 2017 r. Następnie poprosiliśmy ich o opracowanie alternatywnego projektu, który zapewniłby takie same lub lepsze wyniki znacznie bardziej opłacalne.

Pierwszą kwestią, którą rozważyli, był rozmiar zewnętrznej konstrukcji wymaganej do pomieszczenia sferycznego planetarium/muzeum. Ponieważ koszty wykopów są znacznie tańsze niż konieczność budowy dużej konstrukcji zamykającej sferyczny teatr, zasugerowano, aby połowę kulistej konstrukcji zbudować pod ziemią.

Umieszczenie połowy konstrukcji pod ziemią eliminuje potrzebę stosowania długiej rampy prowadzącej do teatru sferycznego, a także potrzebę stosowania konstrukcji stalowej podpierającej szkielet teatru sferycznego. Szklany most rozciągający się nad teatrem znajdowałby się wówczas na poziomie gruntu i był łatwiejszy w montażu.

Ponadto w ekranie Space 360 ​​zastosowano perforowane panele aluminiowe starego typu. Panele aluminiowe stosowane w wielu planetariach są bardzo drogie i wymagają gęstego, skomplikowanego i pracochłonnego systemu konstrukcyjnego do podparcia paneli. Ponadto perforacje powodują „wyciek światła”. Główną wadą projektów planetariów w starym stylu są niezwykle wysokie koszty pracy, materiałów i projektu.

W ciągu ostatnich kilku lat rynki planetariów, muzeów i wystaw dzieł sztuki uległy ogromnym zmianom. Specjaliści w tej dziedzinie nie chcą już inwestować w kosztowne, stałe projekty, które ostatecznie wymagają modernizacji. Chcą instalacji o tej samej jakości i efekcie, szybko i za ułamek kosztów.

To właśnie sprawia, że ​​nasze trwałe, modułowe konstrukcje geodezyjne idealnie nadają się do uproszczonej, ekonomicznej wersji Space 360 ​​Theatre.

Korzystamy z łatwego w budowie modułowego szkieletu geodezyjnego produkowanego w naszej fabryce, co ułatwia montaż. Ekran 360 stopni wykonany jest z tego samego materiału co najwyższej jakości profesjonalne ekrany kinowe. Ekran jest płynnie zawieszony przez nasz unikalny system podciśnienia, zapewniający najlepszą jakość mapowania. Nasze ekrany zapewniają lepszy kontrast/rozmiar pikseli, co zapewnia najwyższą jakość projekcji.

Do izolacji opracowaliśmy wysoce skuteczny system izolacji akustycznej/temperaturowej wykonany z wyjątkowo grubych, tapicerowanych paneli PIR, które pokrywają całą wewnętrzną powierzchnię kopuły. Zewnętrzna okładka jest w pełni odporna na warunki atmosferyczne i aby uzyskać ekskluzywny wygląd, może być opatrzona niestandardową marką lub wykonana w dowolnym kolorze (np. metaliczna srebrna okładka z czarnym wnętrzem). Gwarancja ochrony do 7 lat.

Podsumowując, nasz modułowy system geodezyjny umożliwia szybką produkcję i montaż tego rodzaju konstrukcji za ułamek kosztów i z lepszymi wynikami.

Projektując i produkując nasze konstrukcje staramy się w pełni identyfikować z rozwiązaniem, które proponujemy naszym klientom. Dbamy o jakość i przyjazne dla budżetu rozwiązanie, które pasuje do naszych zmieniających się czasów. Do każdego projektu dajemy z siebie wszystko.