To już drugi raz Polidomes została wybrana na gospodarza wystawy edukacyjnej dla dzieci „Kryptonium Mars”. Pierwsza wystawa odbyła się we Wrocławiu w 2019 r. Ta nagrodzona wystawa została zorganizowana przez Grupę Gephard i zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez Mars Society i NASA.

Nasze namioty z kopułą geodezyjną były idealnym wyborem na tę wspaniałą wystawę edukacyjną, ponieważ NASA używa obecnie namiotów z kopułą geodezyjną do testowania i przygotowywania astronautów tu na Ziemi do przyszłych podróży na Czerwoną Planetę.

Pomysł polegał na tym, aby doświadczenie Marsa w naszych kopułach eventowych było jak najbardziej interaktywne i edukacyjne. Całe zwiedzanie wystawy trwa około 45 minut. Poza dobrą zabawą i emocjami, dzieci otrzymają niezwykłą lekcję fizyki i astronomii oraz poznają odpowiedzi na pytania stawiane przez czołowych kosmologów.

Wystawa „Podróż na Marsa” składa się z pięciu stanowisk – kontroli lotów, gdzie młodzi zwiedzający zakładali specjalne kamizelki i poznawali szczegóły misji. Kosmodrom – stacja druku 3D, gdzie poznali tajniki budowy marsjańskiego siedliska i stworzyli własny model za pomocą długopisów 3D, a także mogli samodzielnie wydrukować bardziej skomplikowane modele za pomocą drukarki 3D.

A Polidome Kopuła o powierzchni 30 m2 posłużyła do stworzenia lądownika marsjańskiego, w którym młodzi „astronauci” poznają specjalny sprzęt i problemy, z jakimi będą musieli się zmierzyć podczas tak długiej i trudnej podróży.

Tunel łączy lądownik marsjański ze stacją siedliskową znajdującą się w: Polidomes Kopuła 50m2. To tutaj młodzi zwiedzający uczą się o uprawie roślin hydroponicznych, komunikacji radiowej z Ziemią oraz panelu sterowania pojazdów kosmicznych. Na zakończenie młodzi zwiedzający mogli doświadczyć „eksploracji Marsa” i zdalnie sterować małymi łazikami marsjańskimi.

Polidomes dostarczył także niestandardowe logo marki na zewnątrz kopuł i modułową podłogę, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo młodym zwiedzającym, a także specjalne oświetlenie dopełniające atmosferę wystawy.

Ta edukacyjna wystawa, która odbyła się w dwóch największych centrach handlowych w Polsce, dała uczniom fascynujący przedsmak tego, jak mogłoby wyglądać życie na Marsie i misja kosmiczna na Marsa.

Polidomes specjalizuje się w tworzeniu eksponatów dla edukacji, rozrywki i przemysłu, oferując kompleksowe rozwiązania na zamówienie, w tym sprzęt i oprogramowanie AR/MR/VR, które znajdują zastosowanie m.in. w biznesie, na uniwersytetach, w muzeach i na wystawach sztuki.

Jeśli chcesz stworzyć niesamowitą wystawę i niezapomniane wrażenia, skontaktuj się z naszymi ekspertami, aby uzyskać najwyższą jakość usług. Porozmawiaj już dziś z jednym z naszych przyjaznych przedstawicieli, aby dowiedzieć się więcej o naszych kompleksowych usługach. Oferujemy bezpłatne konsultacje.