Mieliśmy świetną okazję wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym ze szwedzkim akcentem, gdyż nasza kula geodezyjna Polidomes 150 z transparentnym frontem i podłogą premium miała zostać zainstalowana na centralnym placu Gustav Adolfs Torg w pięknym, acz mroźnym Malmo. Przyciągający uwagę namiot sferyczny firmy Polidomes wybrano na wizytówkę oraz centrum dowodzenia władz miejskich.

Instalacje kuli geodezyjnej rozpoczęliśmy z samego rana wraz z innymi uczestnikami bożonarodzeniowego jarmarku, którzy przygotowywali własne atrakcje; wystawcy praktycznie z całego świata zamierzali wziąć udział w tym wydarzeniu, a poprzez swoją obecność uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym.
Szwedzki zleceniodawca zapewnił nam zespół 10 dodatkowych pracowników. Z ich pomocą błyskawicznie zmontowaliśmy podłogę premium, uzupełnioną zintegrowanym systemem balastu wodnego – nowatorską konstrukcją Polidomes, zapobiegającą umieszczaniu wszelkiego rodzaju dodatkowych obciążników wokół namiotu, pogarszających tym samym jego atrakcyjność.
Tego dnia pracowaliśmy do późnego wieczora. Montaż namiotu sferycznego o wielkości 150 m2 zajmuje zwykle dwa dni, toteż nie traciliśmy czasu i nazajutrz o poranku wznowiliśmy prace. Niestety szybko okazało się, że nie otrzymaliśmy wymaganych narzędzi do wkręcania śrub podłogowych. Takie sytuacje upewniają nas w twierdzeniu, że każde doświadczenie jest kolejnym krokiem do doskonałości – koniec końców nasz profesjonalny zespół stanął na wysokości zadania i ukończył instalację na czas.


W ciągu tych kilku dni w centrum Malmö powstało niewielkie miasteczko zbudowane z kilkudziesięciu drewnianych chatek, przy których namiot Polidome150 wyglądał niczym najprawdziwszy pałac!
Wieczorem na placu miejskim zapłonęło mnóstwo bożonarodzeniowych lampek, zaś na drzewach, domach i ulicach mnogo było od świątecznych dekoracji. Nasz namiot dzięki transparentnym ścianom świecił od środka niczym największa na świecie bombka, idealnie wpisując się w charakterystykę wydarzenia.
Zebrani goście mogli napawać się wyjątkową atmosferą i korzystać do woli z wszelkiego rodzaju świątecznych wystaw i straganów oraz karuzel czy lodowisk. Wszystkiemu towarzyszyła klimatyczna muzyka oraz chóralny śpiew kolędników.