Polidomes przygotowało trzy immersyjne kuliste namioty z ekranami projekcyjnymi 360 aby zachwycić uczestników niezwykle popularnego festiwalu İstanbul Gençlik Festivali 2018.

Grupa finansowa Ziraat zwróciła się do firmy Polidomes z prośbą o dostarczenie trzech różnych namiotów sferycznych na potrzeby zaprezentowania wystaw elektronicznych.

Stworzyliśmy więc wyjątkowe, dostosowane do potrzeb klienta namioty kuliste P300, P150 oraz P50. Największy z nich, posiadający srebrną powłokę, mógł z łatwością pomieścić 450 osób. Kolorystyka dwóch pozostałych oparta była na tradycyjnej bieli. Każda kopuła geodezyjna pokryta została od wewnątrz specjalnym poszyciem projekcyjnym stworzonym z wykorzystaniem najnowocześniejszych zdobyczy technologii. Pozwala ono na uzyskanie projekcji immersyjnych najwyższej jakości.

Ponad milion osób wzięło udział w największym tureckim Festiwalu Młodzieży w Stambule który trwał pięć dni i oferował rozrywki o różnorodnym charakterze. Nie zabrakło porywających koncertów, technologicznych nowinek, wydarzeń związanych z kulturą i sztuką, inspirujących wywiadów, akcji społecznych, rozgrywek sportowych i e-sportowych. Wszystko to miało miejsce w otwartych i zamkniętych przestrzeniach o powierzchni 50,000 m2 i 9,000 m2.

Cyfrowa wystawa “Światło i kolor” miała miejsce w największym z “Kopuł Ziraat” (taką nazwę klient nadał swoim namiotom), szerokim na ponad 20 metrów. Wystawę przygotowano z wykorzystaniem absolutnie innowacyjnych technologii. Srebrny Polidome 300 z ekranem projekcyjnym 360° wywołał ogromne zainteresowanie publiczności. Odwiedził go również prezydent Erdogan z oficjalną delegacją. Przemawiając na festiwalu, prezydent podkreślił, że jest podekscytowany wydarzeniem i pochwalił sposób, w jaki zorganizowana została przestrzeń festiwalowa.

Zapraszając do udziału w festiwalu młodzież, najpopularniejsze tureckie marki, organizacje pozarządowe, organizatorów wydarzeń kulturalnych i sportowych, dziennikarzy oraz muzyków, twórcy Festiwalu Młodzieży pragnęli zapewnić uczestnikom okazję do zdobycia nowych doświadczeń i stworzenia cennych wspomnień. Przede wszystkim zaś liczyła się świetna zabawa.

Namioty sferyczne to idealne rozwiązanie dla organizatorów festiwali i innych imprez masowych. Kopuły są idealnymi mobilnymi pawilonami wystawowymi dla pokazów cyfrowych zwłaszcza, że istnieje możliwość wyposażenia ich w spektakularne immersyjne projektory 360°. Dzięki niezrównanej funkcjonalności wnętrza i estetyce całej konstrukcji, namioty sferyczne mogą stać się przestrzenią organizacji wydarzeń o dowolnej skali – od imprez masowych aż do lokalnych wydarzeń i spotkań.